بنیامین84

آشنایی با انواع علم ها و فناوری های جهان

بنیامین84

آشنایی با انواع علم ها و فناوری های جهان

سلام!!
شما در این سایت می توانید با انواع فناوری های جهان آشنا شوید واطلاعات عمومی ذهن خود را افزایش دهید،همچنین با وبلاگ ها و سایت های مختلف دیگر آشنا شوید(البته در قسمت وبلاگ ها)

_ در کادر جستجو نیز می توانید نام مطلب را وارد کنید وآن را مشاهده کرده و بخوانید.

امیدوارم که از این سایت یا وبلاگ خوشتان بیاید و راضی باشید.
♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

طبقه بندی موضوعی

آخرین نظرات

نویسندگان

۱ مطلب در مهر ۱۳۹۵ ثبت شده است

سنگین ترین عنصر جهان با نام رسمی کوپرنیکیوم و نام غیر رسمی ان ان بیوم  معرفی شد  

اتحادیه بین المللی شیمی نام سنگین ترین عنصر جهان را که توسط تیم کاشف این عنصر کوپرنیکیوم پیشنهاد شده بود پذیرفت و رسما به ثبت رساند.به گزارش مهر، سنگین ترین عنصر شناخته شده جهان به احترام اخترشناس مشهور « نیکلاس کوپرنیک »،  کوپرنیکیوم نام گرفت به گزارش خبرگزاری مهر، سنگین ترین عنصر شناخته شده جهان به احترام اخترشناس مشهور "نیکلاس کوپرنیک" کوپرنیکیوم نام گرفت.


عنصر کوپرنیکیوم از شماره اتمی 112 و 115 نوترون برخوردار است. این عدد تعداد پروتونها را در نوکلئوس یک اتم تعیین می کند. این عنصر 227 بار از هیدروژن سنگینتر بوده و به همین دلیل سنگین ترین عنصری است که تا به حال به صورت رسمی توسط اتحادیه بین المللی شیمی شناسایی شده است.

نام کوپرنیکیوم توسط تیم کاشف این عنصر پیشنهاد شده بود. این تیم با پیروی از سنت نامگذاری عناصر شیمیایی بر اساس نام دانشمندان شهیر نام نیکلاس کوپرنیک را برای نامگذاری این عنصر پیشنهاد داده بودند و اتحادیه بین المللی شیمی نیز موافقت با این نام را در روز 19 فوریه 2010 روز تولد کوپرنیک اعلام کرد. کوپرنیک اخترشناسی بوده است که مطالعات خود را در زمینه اخترشناسی مدرن و خورشید محور دنبال کرده است.

در جدول تناوبی عناصر نشانه کوپرنیکیوم "Cn" خواهد بود. از میان دیگر عناصری که نام آنها از نام دانشمندان مشهور اقتباس شده است می توان به "فرمیوم" برگرفته از نام "انریکو فرمی"، "اینشتینیوم" برگرفته از نام "آلبرت اینشتین"، و "کوریوم" برگرفته از نام "ماری کوری" و" پیرکوری" اشاره کرد.


بر اساس گزارش ان بی سی، محققان این عنصر را اولین بار در سال 1996 و با استفاده از شتاب دهنده 100 متری GSI به وجود آوردند. سال گذشته اتحادیه بین المللی شیمی کشف این عنصر سنگین را به رسمیت شناخت و از تیم کاشف آن تقاضا کرد نامی را برای آن انتخاب کنند.


بنیامین خیامی